Aktuality

Lukáš Kočař vyhrál Short track při XTERRA Czech 2022

pondělí 15. srpna 2022

Po plavecké části vybíhal z vody Lukáš Kočař na pátém místě, jeho největší soupeři byli ještě o deset a více sekund za ním. Důležité pro českého lídra bylo, dostat se co nejdříve na čelo závodu na biku. To se mu podařilo v depu při průjezdu mezi prvním a druhým kolem na bikové části. Pak začal svůj náskok na soupeře navyšovat až na půl minuty. Největší soupeři Ruzafa a Serrieres však měli ztrátu ještě větší.

Postupně se za nejlepším českým závodníkem vytvořila dvojička, ve které byli Francouz Maxim Chané (6.) a Dán Jens Emil Sloth Nielsen (19.). Lukáš Kočař však měl v zádech skvělé fanoušky, kteří ho povzbuzovali po celé běžecké části. Do cíle dorazil s náskokem, kdy si mohl dovolit poděkovat fanouškům v cílové rovince a oslavit s nimi prvenství. V souboji o druhé místo nakonec Chané porazil Slotha Nielsena o pár metrů.