Český pohár v aquatlonu má za sebou druhý z pěti závodů. V Brně se z vítězství radovali reprezentanti Filip Tlamka s Alžbětou Hruškovou, zástupci pořadatelského Brno Triatlon Teamu.

Poprvé od roku 2016 se Český pohár v aquatlonu vrátil do moravské metropole, konkrétně do bazénu Sportareálu Družstevní a na atletickou dráhu VUT Pod Palackého vrchem, kde v sobotu 6. dubna přivítalo závodníky horké, téměř letní počasí.

Do plavecké části měřící 400 metrů odstartovali aquatlonisté netradičním způsobem. Skok z bloku tentokrát nahradil start z vody. Nejrychleji si s úvodní částí závodu poradili David Pluhař (4:16,2) a Aneta Štěpánová (4:55,47), kteří se tak letos už podruhé stali vítězi Speedo Plavecké prémie.

Protože je Štěpánová věkem teprve dorostenka, neměla možnost bojovat o vítězství v závodě žen. Mezi nimi si nejlepší vstupní pozici do běžecké části zajistila Alžběta Hrušková (4:55,69). „Měla jsem za sebou hektický týden, tak jsem příliš nevěděla, co od sebe mohu čekat. Pocitově se mi plavalo hezky, i když ten čas tomu příliš neodpovídal,“ vyprávěla Hrušková.

Pětikilometrový běh odstartoval hromadným způsobem. „Začala jsem rychleji, abych si vytvořila náskok a nepřetahovala se tam s dalšíma holkama. Na konci jsem sice trochu zpomalovala, ale stále jsem si náskok hlídala. S ohledem na to, že jsem se na závod nijak nepřipravovala a brala jsem ho jako součást týmového programu, tak pro mě skončil pozitivně,“ dodala Hrušková, která už se na dalších aquatlonových závodech nepředstaví. V následujících týdnech dá přednost přípravě na triatlonové závody, které ji během května čekají v Africe a Itálii.

Hrušková zvítězila s pohodlným náskokem před druhou Kateřinou Mičkovou, která ztratila téměř dvě a půl minuty. Třetí byla Adriana Horňová.

https://triatlon.cz/wp-content/uploads/Aquatlon-Brno-Hruskova.jpg