Aktuality

Petra Kuříková vybojoval skvělé 6. místo na Mistrovství světa v etriatlonu

neděle 14. dubna 2024

Petra Kuříková (BRNO TRIATLON TEAM) opět potvrdila, že v indoorových závodech patří k nejlepším na světě. Na mistrovství světa v etriatlonu obsadila skvělé 6. místo.

Kuříková šla na start s nízkým startovním číslem 8, které si zasloužila díky skvělým výsledkům v loňských Arena Games. Pro letošní rok ale prošel indoorový šampionát změnami. Nejenže nyní nese oficiální název supertri E World Triathlon Championship, ale především už se o titul mistra světa nebojuje v sérii závodů. Nově se rozhoduje během jediného dne na jediném místě – 13. dubna v Londýnském centru plaveckých sportů.
Na startovní listinu se dostalo 30 mužů a 30 žen, kteří byli rozděleni do dopoledních rozjížděk po deseti závodnících. Do večerního finále pak postoupilo nejlepších deset. Šampionát přitom kombinuje skutečné výkony s virtuálním závoděním – plave se v bazénu, cyklistická část se jede na trenažéru, pro běh se využívá pás. Výkon i pořadí závodníků se přitom živě přenášejí do virtuálního světa Zwift.
Kuříková byla ve své rozjížďce třetí, když jednou z jejích přemožitelek byla mistryně světa Beth Potterová, které patří také světový titul v olympijském triatlonu z minulého roku. Do finále se Kuříková probila díky nejrychlejšímu času ze všech poražených.
 „Mám ohromnou radost. Je to můj nejlepší výsledek v Arena Games! Večer jsem se cítila mnohem lépe než ráno. Je to sice hodně krátký formát závodů, ale protože se jede třikrát, tak už je potřeba i vytrvalost. Takže ty tři jízdy za sebou mi vyhovovaly víc. Doufám, že příprava směřuje tím správným směrem,“ řekla Kuříková

https://triatlon.cz/wp-content/uploads/Londyn_Petra-Kurikova-3-scaled.jpg

Zpět